tel. +48 61 625 59 69

Pijesz zbyt mało wody, jeśli masz te dolegliwości:

 

1. Ból głowy

Wbrew pozorom, ból głowy może być spowodowany przez odwodnienie. Kiedy nie pijesz wystarczająco dużo płynów, Twój organizm pobiera potrzebną mu wodę min. z krwi.

To powoduje zmniejszenie ilości tlenu, która jest dostarczana do mózgu, a w konsekwencji do bólu głowy. 

Kiedy rozboli Cię głowa, zamiast od razu sięgać po aspirynę czy inne tabletki, spróbuj wypić przynajmniej szklankę zimnej wody. 

2. Kłopoty z trawieniem

Czy myślałeś kiedyś o tym, że Twoje kłopoty trawienne mogą mieć związek z odwodnieniem organizmu?

A jednak. Badania wykazują, że jeśli dokucza Ci rozwolnienie lub mdłości, być może Twój organizm potrzebuje więcej płynów, aby uzupełnić niedobory. 

Jeśli oczyszczasz organizm przy pomocy tej wyjątkowej mikstury, nie tylko dostarczasz cennych składników, ale też masz zwiększone zapotrzebowanie na wodę i płyny.

Jeśli wypijesz przynajmniej 1,5 litra wody na dobę, efekty pojawią się znacznie szybciej, a Ty dostaniesz szczególne turbodoładowanie. Jak widzisz, bez wody nie ma życia, nie ma zdrowia, nie ma też zdrowego oczyszczania.

3. Suchość skóry i ust

To wyjątkowo nieprzyjemne uczucie, kiedy masz wrażenie, że Twój język zaczyna przypominać papier ścierny. To ewidentny znak, że organizm jest mocno odwodniony i potrzebuje płynów.

Staraj się sięgać raczej po czystą wodę lub zieloną herbatę, niesłodzone napoje, które zamiast nawadniać, dostarczają jedynie cukier i całą masę chemicznych substancji.

Czy zastanawiasz się czasem, czemu masz suchą skórę? To także efekt…odwodnienia!  Staraj się pić wodę nie tylko wtedy, gdy czujesz pragnienie.

Szacuje się, że dorosły człowiek powinien wypijać min. 2 litry wody dziennie. Pij ją w małych porcjach, za to regularnie, nie tylko poczujesz się lepiej, ale Twoja skóra również to doceni i nabierze blasku i sprężystości.

4. Nadwaga

Jedną z wielu korzyści z odpowiedniego nawodnienia organizmu jest to, że jesteś w stanie utrzymać swoją wagę ciała, a nawet schudnąć.

Jeśli nie dostarczasz odpowiedniej ilości wody – organizm kumuluje ją, to prowadzi do zatrzymania wody w organizmie, obrzęków, uczucia ciężkości i pełności – a co za tym idzie – do wzrostu wagi. 

Bez względu na to, czy jesteś na diecie, czy nie, nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Picie wody nie sprawi, że przytyjesz, a wręcz przeciwnie, szybciej stracisz na wadze i zachowasz znakomitą formę.

« Powrót